Hazard – duże ryzyko, duża zabawa

Hazard – duże ryzyko, duża zabawa

Hazard to jeden z niewielu istniejących sposobów, które pozwalają szybko i łatwo stać się milionerem. Ale wszystko ma swoje zalety i wady – w kasynie możesz przegrać fortunę równie szybko jak ją wygrałeś. Kim byli najwięksi szczęśliwcy i najwięksi przegranych w historii hazardu?

Największą jak dotąd wygraną ma na swoim koncie Amerykanin greckiego pochodzenia, Archie Karas, który na przestrzeni trzech lat dorobił się na kasynach w Las Vegas fortuny o wysokości $40 000 000. Niestety dobra passa szybko się skończyła, Karas nie tylko stracił zdobytą fortunę, ale też został przyłapany na oszukiwaniu i dostał zakaz wstępu do kasyn.

Karasowi udało się zdobyć 40 milionów grając w pokera, blackjacka i baccarata. A inni hazardowi szczęśliwcy? Wielu z nich (Chip Reese, Bobby Baldwin, Stu Ungar) to zawodowi pokerzyści, ale są i tacy, którzy wygrali miliony dzięki… automatom wrzutowym. Najlepszy przykład to E. Sherwin, któremu dwa razy udało się trafić jackpota w Megabucks i wygrać ponad 25 mln dolarów. W Polsce najwyższa do tej pory hazardowa wygrana (1 700 000 zł) trafiła się graczowi w Casinos Poland w hotelu Marriott i także była zasługą jednorękiego bandyty.

Miano największego hazardowego pechowca natomiast zdobył Terrance Watanabe, który w 2007 roku stracił w kasynie 127 milionów dolarów. Za swoje bankructwo winą obwinił serwowaną w kasynach rosyjską wódkę. W związku z tym apelujemy: piłeś – nie graj, grasz – nie pij.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *