Bingo – dobra gra na początek

Bingo – dobra gra na początek

Bingo to doskonała propozycja dla osób, które chciałyby sprawdzić się w kasynie, ale obawiały obstawić w grze w baccarata czy ruletkę. Główna nagroda w bingo jest stosunkowo niska w przeciwieństwie do wspomnianych gier, ale również sama rozgrywka jest mniej ryzykowna. To właśnie zdecydowało o ogromnej popularności bingo.

Zasady są naprawdę proste. Wszyscy gracze otrzymują karty/plansze z siatką zawierającą kombinację numerów, na których skreślają liczby wytypowanie w maszynie losującej. Zwycięzcą jest osoba, która na swojej karcie ułoży ustalony wzór (cover, ruchomy latawiec czy wzór w kształcie L) i wykrzyknie: Bingo! O wygranej w bingo decyduje przede wszystkim łut szczęścia, ale oczywiście można podnieść swoje szanse poprzez zakup większej liczby kart.

Ciekawostką jest, że bingo może być czymś niż tylko dobrą zabawą. W niektórych krajach wykorzystuje się tę grę do celów edukacyjnych, na przykład do nauki języka obcego – wtedy zamiast cyfr na planszach umieszczane są wybrane słowa albo obrazki.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *